Жазэ Маўрынью: 100 галоў - гэта нядрэнна для такой негатыўнай каманды, як "Тотэнхэм Хотспур"

«Тотэнхэм Хотспур» стаў другім клубам у адной з пяці лепшых еўрапейскіх ліг, які дасягнуў 100 галоў ва ўсіх спаборніцтвах у гэтым сезоне пасля паражэння ад «Крыстал Пэлас» з лікам 4:1 у нядзелю, што дало трэнеру Жазэ Маўрынью магчымасць крытыкаваць сваіх крытыкаў.

Да бягучай серыі з трох перамог у Прэм'ер-лізе "Тотэнхэм" апусціўся ўніз з тактыкай Маўрынью пад пільнай увагай.

Але перамога над «Бэрнлі» з лікам 4:0 у мінулы ўік-энд і паражэнне ад «Пэласа» ў нядзелю, у якім Гары Кейн і Гарэт Бэйл дзіўна аб'ядналі два галы кожны, вярнулі «Тотэнхэм» на шостае месца. і ў барацьбе за месца ў першай чацвёрцы.

«Калі статыстыка, якую яны далі мне, слушная, 100 галоў, забітых у сезоне, што для вельмі абарончай каманды, вельмі негатыўнай каманды, нядрэнна», — сказаў Маўрынью журналістам.

У чацвер «Тотэнхэм» правядзе нічыю 16/XNUMX фіналу Лігі Еўропы супраць «Дынама» з Заграба, а затым дэрбі Паўночнага Лондана супраць «Арсенала». Таксама трэба чакаць фіналу Кубка Лігі, калі сезон "Тотэнхэма" вернецца да жыцця.

«Гэта быў добры тыдзень для нас. Тры гульні, дзевяць ачкоў, і на наступным тыдні, калі мы ў вырашальнай гульні ў Еўропе, і супраць Арсенала, нічога лепш для нас, чым выйграць дзевяць ачкоў на гэтым тыдні, «сказаў Маўрынью.

Бэйл забіў на 25-й хвіліне, але ўдар галавой Крысціяна Бентэке прынёс «Пэлас» зраўняўшы лік на мяжы перапынку.

Некалькі тыдняў таму гэта, магчыма, ударыла па баку Маўрынью, але яны адказалі Бэйлам, які аднавіў сваю перавагу, перш чым Кейн забіў выдатны гол, а затым завяршыў яго галавой пасля перадачы Сон Хын Міна.

«Мы можам бачыць, што калі вы прапускаеце гол на апошняй хвіліне першага тайма і пачынаеце другі вельмі пазітыўна без шнара ад прапушчанага гола, гульцы ў гэты момант вельмі ўпэўнены ў сабе», — сказаў Маўрынью.

Пра дуэт мары Кейна і Бэйла Маўрынью сказаў: «Гэта быў неверагодны гол. Калі я ўбачыў, як мяч сыходзіць ад яго нагі, я ведаў, куды ён ідзе, траекторыя была неверагоднай.

«(Бэйлу) трэба атрымаць асалоду ад пазітыўнай размовы з усімі, хто сумняваўся ў яго першай палове сезона. Ён гуляе вельмі добра і ўпарта працуе для каманды ".

Адзіным іншым клубам у галоўных еўрапейскіх лігах, які дасягнуў 100 галоў ва ўсіх спаборніцтвах, з'яўляецца мюнхенская "Баварыя" (106).