Ліянэль Месі высмеяў перамогу ПСЖ

Кіліян Мбапэ і Неймар забілі ў нядзелю, калі Пары Сен-Жэрмен перамог Бардо з лікам 3: 0 у Лізе 1, усяго праз некалькі дзён пасля таго, як яны прайгралі ў Лізе чэмпіёнаў.

Іх хатнія фанаты асвісталі сваіх зорак, у тым ліку Ліянэля Месі. Жыхары сталіцы Францыі сумавалі праз чатыры дні пасля паразы ў Лізе чэмпіёнаў.

ЧЫТАЦЬ ДАЛЕЙ: У той час як позні пераможца топіць Ньюкасл, Кай Хэверц падымае настрой Чэлсі.

Месі і Неймара асвісталі, але Мбапэ быў адзіным гульцом, які не атрымаў асвістання.

У канцы некалькіх няўдалых гульняў Аргенціны яго пачалі асвістваць нават заўзятары.

Яго нават асвісталі людзі, якія сем разоў галасавалі за яго падчас уручэння «Залатога мяча».

Адрыў ад Ніцы на 15 ачкоў азначае, што парыжане на шляху да дасягнення 10 тытулаў французскага чэмпіёна Сэнт-Рэкорда Эцьена.

Але расчараванне іх хатніх заўзятараў вылілася, і яны прайгралі сваю хатнюю гульню.

У сераду ў матчы супраць «Рэала» іх зорны гулец Месі патапіў астатнюю частку карабля. Яны не забыліся.

Менш чым за 30 хвілін да канца матчу Мбапэ забіў галы, дзякуючы якім ПСЖ выйграў два мячы ў Мадрыдзе.

Вось тады зборная Францыі зноў развалілася, прапусціўшы тры галы за 17 хвілін.

Толькі Мбапэ быў пазбаўлены ад гневу заўзятараў, якія падбадзёрвалі яго кожны раз, калі ён дакранаўся да мяча, і забіў першы гол на 24-й хвіліне.

Ліга 1 - адзіны гол для каманды Маўрысіа Пачэціна за астатнюю частку сезона.

Гэта быў добры старт для Мбапэ, калі ён забіў першы гол на полі. Ён сустрэўся з Джорджыніа Вейналдумам, які таксама адыграў ролю ў 15-м голе Месі ў сезоне ў Лізе 1.

Неймар забіў другі гол праз сем хвілін пасля перапынку. Месі зноў правёў праз Ахрафа Хакімі, які падставіў бразільцу дабіць гол.

Гэта першы раз у гэтым сезоне, калі Леандра Парэдэс забіў гол. Праз гадзіну прабівання мяча ў верхні вугал варот ён забіў.

У гэтым сезоне «Бардо» прайграў сем з дзесяці выязных гульняў. Зараз каманда займае апошняе месца ў турнірнай табліцы.