Ливърпул победи от Наполи в мач от Шампионската лига

Ливърпул беше разбит от Наполи в първата си среща от група А на Шампионската лига в една незабравима вечер в Италия.

На почивката тимът на Юрген Клоп изоставаше с 3:0, но можеше да е по-лошо, когато Алисон спаси дузпа, а Върджил ван Дайк спря удар на голлинията.

В петата минута, след като Виктор Освенхен удари гредата, Пьотр Зиелински даде преднина на Наполи от дузпа.

Преди Зилински да вкара отново след почивката, предимството на Наполи беше увеличено от Андре-Франк Ангиса и Джовани Симеоне.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Барселона разби Виктория Пилзен в Шампионската лига

Джо Гомес изпитваше трудности да контролира Освенхен през първото полувреме, така че беше облекчение, когато нападателят на Наполи накуцука преди полувремето поради контузия.

Симеоне, който зае неговото място, вкара в дебюта си в Шампионската лига след три минути, когато Ливърпул беше напълно изненадан от постоянния натиск на домакините напред.

Гостите имаха възможности; Ударът с глава на Ван Дайк беше добре спасен. Мохамед Салах отправи изстрел към вратаря, а едно закачливо центриране опасно отклони крака на Харви Елиът на задната греда.

Ливърпул обаче беше небрежен с топката - дори Салах не усвои страхотен пас на Трент Александър-Арнолд, когато беше добре позициониран в наказателното поле. И буйният отбор на Наполи възнагради грешките си в защита.

Ударът на Зилински от близка дистанция за 4-0 сложи край на надеждите за завръщане през второто полувреме.

Въпреки че Луис Диас се нави за мигновена реакция и току-що пропусна с гмуркащ удар с глава, Ливърпул с право беше победен.

Подписване в деня на крайния срок В края на второто полувреме Артър Мело направи своя професионален дебют. В същото време друг полузащитник Тиаго се завърна след контузия, за да се появи за кратко.

Но Ливърпул ще се завърне у дома, след като спечели само два от предишните си седем мача.