Новак Джокович доставя

Новак Джокович каза, че победата му в два сета над Гаел Монфис в Мадрид във вторник е най-доброто му представяне, тъй като той уреди мач с Анди Мъри, вторият поставен. Тази победа в Caja Magica означава, че 20-кратният мейджър победител ще остане начело в класацията поне още една седмица. Джокович трябваше да спечели мача си от втория кръг срещу французина, за да запази първото място от Даниил Медведев, който остана втори. Джокович имаше 17-0 директен резултат срещу французина.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Радукану каза, че не е очаквала да спечели срещу Калинина в Мадрид

„Бих казал, че това беше най-доброто представяне за годината и бих казал това. Чувствах се страхотно на корта“, каза Джокович.

Защото, знаете ли, до днес не играех най-добрия си тенис в малкото турнири, в които бях играл тази година, и все още се опитвах да вляза в ритъм, да намеря своя ритъм.

Преди този сезон трикратният победител от Мадрид не бе играл много често. След като завърши втори в домашния си турнир, той дойде в Мадрид, който спечели.

Спаси три точки за пробив в първите си два сервиса, преди да поеме мача и да спечели първия сет за 47 минути.

Той трябваше да спасява две точки за пробив, докато сервираше за мача, но все пак спечели и ще играе срещу Анди Мъри в 16-финалите. Във втория кръг Джокович победи Денис Шаповалов с 6-1, 3-6, 6-2.

Това ще бъде първата среща между Джокович и Мъри след финала в Доха през януари 2017 г.

Би трябвало да е невъзможно Мъри да спечели мача, защото той е номер едно в света и има метален ханш. Мъри има 11-25 срещу Джокович в кариерата си.

„Страхотен шанс за мен да видя къде е играта ми и да играя отново с него. Имахме много битки през годините на някои от най-важните турнири в света.”

Това беше първата победа на Карлос Алкарас като играч от топ 10. Той победи Николоз Басилашвили от Грузия с 6-3, 7-5, за да отвори сметката си в Мадрид.

Испанската тийнейджърска сензация, която има обща преднина в ATP от три титли този сезон, вече спечели шест поредни мача. Той взе трофея в Барселона преди 10 дни.

Седмият поставен Алкарас, който навършва 19 години в четвъртък, се изправя срещу Камерън Нори или Джон Иснър в последните 16 и може да се изправи срещу Рафаел Надал в предходните осем.

Рубльов е още жив, Радукану е аут.

Шестият поставен Андрей Рубльов трябваше да отвърне на удара от 0-3 във финалния сет, за да победи британския Джак Дрейпър с 2-6, 6-4, 7-5.

На световния номер 121 му отне известно време, за да надмине левичаря Дрейпър, XNUMX-ви в класацията и направи своя дебют на ATP на клей в Мадрид. Руснакът изпусна два пъти подаването си в първия сет и загуби ранна преднина във втория, преди да го преодолее.

Анхелина Калинина игра трудно, за да победи шампионката от US Open Ема Радукану с 6-2, 2-6, 6-4 и да достигне за първи път до последните осмици на WTA 1000 събитие.

37-ата Калинина победи победителка от Големия шлем за трети път. Тя победи Слоун Стивънс и Гарбине Мугуруса в първите два кръга, след което победи Радукану в третия кръг.

Калинина казва: „Искам да благодаря на Ема за първия й мач в Мадрид, защото мисля, че и двете играхме много добре.“

Серията на Андрееску приключи, когато тя загуби от американската 12-та поставена Джесика Пегула в сетове 7-5 и 6-1.

Андрееску опита да сервира в първия сет, но беше разбит. По средата на смяната й потече кръв от носа при 6:5. Тя спаси четири сет точки на сервис в 12 игра, но загуби петата, когато Пегула поведе.

Пегула спечели за по-малко от два часа, въпреки че имаше забавяне във втория сет. Тя ще играе Сара Сорибес Тормо, любимка у дома.

По време на Мадрид Оупън Сорибес Тормо стана четвъртата жена от Испания, която успя да стигне до последните осем. Тя трябваше първо да преодолее Анастасия Павлюченкова и Наоми Осака, а след това да победи Дария Касаткина в три сета във вторник.