Полуфинали на Шампионската лига на УЕФА: Ливърпул победи Виляреал и достигна до финала

Ливърпул имаше страх през първото полувреме, но все пак спечелиха с 3-2 срещу Виляреал във вторник (3 май), което им донесе обща победа с 5-2. Вечерта изглеждаше лоша за отбора на Юрген Клоп. Гостите губеха с 2-0 през първото полувреме, но се върнаха с три гола за 12 минути след почивката, за да стигнат до третия си финал за Купата на европейските шампиони.

Отборът от Висшата лига спечели с 2-0 в Англия, но изглеждаше така, сякаш ще се разпадне на мокър терен в Испания. Булайе Диа и Франсис Коклен отбелязаха за домакините, които се върнаха със собствените си голове. Второто полувреме беше различна история за Ливърпул. Фабиньо, Луис Диас и Садио Мане отбелязаха за червените, които завършиха мача с 10 играчи, след като Етиен Капуе беше изгонен късно през втората част.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Висшата лига 2022: Арсенал изпревари Тотнъм в надпреварата за топ XNUMX

Отборът на Клоп ще играе срещу Реал Мадрид или Манчестър Сити, които играят реванша от своя полуфинал в сряда. Те ще играят на финал в Париж на 28 май, когато приключват полуфиналите. Първо Сити поведе с 4-3.

Виляреал вкара първия си гол след три минути, благодарение на удар от близко разстояние на Диа. Феновете на домакините скандираха "Да, можем!" Те аплодираха отбора.

Измина много време, откакто Виляреал беше жив в първия мач на Анфийлд. Те изглеждаха напълно различни, когато нахлуха в Ливърпул със същата агресивна игра, с която нокаутираха Ювентус в 16/66-финалите и победиха Байерн Мюнхен в предходните XNUMX-мина. Много неща се объркаха за Ливърпул заради безмилостния им натиск. През първото полувреме на мач този сезон те имаха точност на подавания от XNUMX%, най-ниската от всички отбори, с които са играли в който и да е мач този сезон.

Когато Коклен отбеляза гол с глава от близка дистанция за Виляреал, те изглеждаха така, сякаш са на път да направят чудо и да се върнат в мача срещу Реал Мадрид. Дори когато вратарят на Ливърпул Алисон Бекер излезе да спре топката, той се блъсна в Джовани Ло Селсо в наказателното поле. Реферът Дани Макели не даде дузпа за домакините в 38-ата минута.

Клоп изведе Диас от резервната скамейка на почивката и намиращото се във форма колумбийско крило промени играта. Той намери място и се възползва от отбор на Виляреал, който изглеждаше като свършил бензина. Тъй като натискът върху Ливърпул нарастваше, изглеждаше, че е само въпрос на време да отбележат. Голът дойде, след като Фабиньо и Мохамед Салах направиха страхотен ход заедно отдясно.

Той намери свободна топка близо до зоната на Виляреал, премина двама защитници и игра едно-две с египтянина. Имаше трима защитници на пътя, но Салах го изведе с пас помежду им. Той остана сам да вкара с нисък удар под ъгъл, който мина през краката на вратаря на Виляреал Джеронимо Рули.

Ливърпул влезе в гърлото с Диас в средата на наказателното поле. Trent Alexander-cross Arnold's беше бързо отбелязан с глава от Диас в 67-ата минута и червените спечелиха мача. Руди се опита да изчисти дълъг пас за Мане седем минути по-късно, но той дори не получи нито едно парче от него. Това остави сенегалския нападател без кой да вкара в празната врата.

Капу, който направи две асистенции през първото полувреме, беше изгонен след пет минути. Той получи втори жълт картон за късен мач срещу Къртис Джоунс. „Ранният гол не ни помогна, но на тях помогна много. Така че трябваше да копаем дълбоко и да бъдем много зрели“, казва той. Върджил ван Дайк, защитник на Ливърпул, каза, че през второто полувреме са играли много добре. Клоп им каза какво да правят на полувремето.

Футболът е това, което трябва да правим. Трябва да играем по начина на Ливърпул, както играехме през по-голямата част от сезона. Движете топката много и зад последната линия те играят високо, така че със скоростта, която имаме, трябва да смесим и това.