UEFA Liga šampiona: Roberto Firmino pomaže Liverpulu da pobedi Benfiku da se plasira u polufinale.

Remi 3-3 s Benfikom u srijedu značio je da će Liverpool igrati protiv Viljareala u polufinalu Lige šampiona. U drugom poluvremenu Roberto Firmino je postigao dva gola za ukupni rezultat 6-4.

Tim Juergena Klopa je na kraju utakmice vodio sa 3-1, ali su gosti postigli dva kasna gola kako bi utakmicu učinili uzbudljivijom.

ČITAJ VIŠE: Mančester siti je pobedio Atletiko Madrid i izborio plasman u polufinale UEFA Lige šampiona.

Snažan udarac glavom golmana Ibrahime Konatea u 21. minuti doveo je Liverpool u vodstvo. Napadač Benfike Darwin Nunez imao je pokušaj isključenja zbog ofsajda prije pogotka Konatea.

Golom Goncala Ramosa u 11. minutu Benfika je izjednačila sa Alisonom Bekerom. Utakmica Jamesa Milnera na Ramosa u petercu postavila je Ramosa, koji je pobijedio Beckera.

Međutim, nakon pauze, brazilski napadač Firmino postigao je dva gola za Liverpool u pokušaju da se plasira u polufinale po treći put u posljednjih pet godina.

Međutim, to nije pošlo za rukom Benfiki. Roman Yaremchuk i Nunez su postigli golove za koje se u početku mislilo da su u ofsajdu, ali im je bilo dozvoljeno nakon VAR pregleda.

Takođe, Nunjez je poništen gol u poslednjoj minuti utakmice.