Penalta Harryho Kanea pomáhá Anglii k remíze 1:1 s Německem

Penalta Harryho Kanea pomohla Anglii k remíze 1:1 s Německem.

Anglie se v úterý vyhnula druhé prohře v Lize národů za sebou. Díky 50. gólu Harryho Kanea za svůj národ zachránila klidná pozdní penalta remízu 1:1 s Německem.

Německo se dostalo do vedení v 50. minutě díky brance Jonase Hofmanna.

Přesto nedokázali zakončit Anglii a Kane v 88. minutě po podražení v prostoru vyrovnal.

Poté, co v sobotu poprvé po 60 letech prohrála s Maďarskem v jejich lize A, třetí skupině, hrála Anglie se zkušeným týmem v bouřlivé Allianz Areně. Přesto to bylo po většinu zápasu druhé nejlepší.

VÍCE: Alexander Zverev podstoupil operaci přetržených vazů v kotníku.

Hofmann z Borussie Moenchengladbach měl míč v brance Anglie na začátku, když Německo kontrolovalo. Přesto jeho oslavy přerušila ofsajdová vlajka.

Nesměl být odepřen. Pět minut po přestávce překonal Jordana Pickforda důrazným, lehce vychýleným pokusem zpoza pokutového území.

Anglie měla příležitosti i přes problematické úsilí, s Bukayo Saka palce v přestávce v prvním poločase a Mason Mount a Harry Kane oba popřeli německým brankářem Manuelem Neuerem, když Anglie usilovala o vyrovnání.

"Je nezbytné demonstrovat myšlení," řekl Kane. "Za stavu 1:0 jsme ukázali fantastický charakter, abychom se vrátili do hry a vyhráli." Kane aktuálně zaostává o tři branky za nejlepším anglickým střelcem všech dob Waynem Rooneym.

„Stáli jsme proti solidnímu německému týmu. Šli jsme však dál a v poslední půlhodině jsme hráli náš nejlepší fotbal.“

Pro Německo, které již remizovalo oba zápasy ve skupině, to bylo neuspokojivé finále zápasu. Anglie je na konci skupiny a tento víkend se v Itálii setká s lídry skupin.

Německo po většinu večera vypadalo výrazně rychleji. Věřili, že se dostali do vedení, když Hofmann v polovině prvního poločasu prosprintoval přes Pickforda, ale kontrola VAR ukázala, že rozhodnutí o ofsajdu proti němu bylo správné.

Jamal Musiala, mladík narozený ve Stuttgartu, který vyrostl v Londýně, byl trnem v oku v Anglii na levém křídle a věnoval se většině skvělých prací na domácí straně.

Po krásné rozehrávce poslal Joshua Kimmich míč na Hofmanna, který se mohl příliš rychle otočit a trefil střelu, ke které se Pickford dostal mocnou rukou, ale nedokázal zabránit tomu, aby se dostal do brány.

Pickford poté hrál mnohem lépe, aby udržel Anglii ve hře, odmítl dobře trefený pokus Thomase Muellera a Kai Havertz a Timo Werner, když se Anglie držela.

Při kontrole monitoru na hřišti udělil španělský rozhodčí penaltu poté, co Kane vtrhl do oblasti na přihrávku Jacka Grealishe a byl sestřelen skluzem Nico Schlotterbeckem.

Poté Kane poslal Neuera na špatnou cestu, aby dal Anglii něco k povzbuzení, ale manažer Gareth Southgate bude mít dost o čem přemýšlet.