Manchester City musí přijmout fotbalové šílenství: Pep Guardiola

Pep Guardiola, manažer Manchesteru City, připsal poslední porážku svého týmu v Lize mistrů nepředvídatelné povaze tohoto sportu po pozoruhodném pozdním návratu Realu Madrid, který se dostal do finále.

City vedlo v noci na Santiago Bernabeu 1:0 a v 5. minutě celkem 3:90, dokud náhradník Rodrygo během 88 sekund dvakrát neskóroval a poslal zápas do prodloužení.

Poté skóroval vítěze z penalty a poslal 13násobného šampiona Real Madrid, aby se ve finále 28. května v Paříži utkal s Liverpoolem.

Pokud jde o City, majitelé klubu z Abú Dhabí do nich za posledních 14 let vložili spoustu peněz, ale stále ještě nevyhráli mistrovství Evropy.

Před a po gólu Riyada Mahreze 17 minut před časem měl tým Guardiola spoustu šancí ke skórování.

Hráči cítí v semifinále tlak a chtějí to udělat dobře. "Nehráli jsme nejlépe, ale to je normální, protože hráči cítí v semifinále tlak a chtějí to udělat dobře."

"Pokud jde o fotbal, mohou se stát věci. Musíme se s tím vyrovnat."

Madrid se také musel vrátit na Bernabeu, aby v posledních dvou kolech porazil Paris Saint-Germain a Chelsea.

Před Rodrygovým gólem ale španělský mistr ještě ani nevystřelil na branku.

Brazilec se povznesl nad všechny a v první minutě prodloužení skóroval hlavou.

„Bylo to lepší, když jsme dali gól. Naučili jsme se hrát naši hru a udávat tempo a hráči se cítili v pohodě. „Guardiola byl přidán na seznam lidí.

"Není to tak, že by útočili a útočili v posledních 10 minutách a ty jsi byl zraněn." Vůbec ne! Do boxu přišlo pět hráčů, včetně (Eder) Milita a Viniciuse Juniora. Dali centry a dali dva góly."

Aby City neskončilo poprvé po pěti letech bez trofeje, musí se rychle dostat přes další bolestivý evropský odchod.

V Premier League zbývají zatím čtyři zápasy. Anglický mistr má na čele jednobodový náskok před Liverpoolem.

Tým Pepa Guardioly zbývají ještě čtyři zápasy. "Teď potřebujeme čas na to, abychom si to promysleli a vrátili se s našimi lidmi doma a naše poslední čtyři zápasy," řekl.