Manchester City musi zaakceptować piłkarskie szaleństwo: Pep Guardiola

Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City, przypisał ostatnią porażkę swojego zespołu w Lidze Mistrzów nieprzewidywalnemu charakterowi tego sportu, po niesamowitym późnym powrocie Realu Madryt do finału.

City prowadziło 1:0 na Santiago Bernabeu w nocy i 5:3 w dwumeczu w 90. minucie, zanim rezerwowy Rodrygo strzelił dwa gole w 88 sekund i wysłał grę do dogrywki.

Następnie strzelił zwycięskiego gola z rzutu karnego i wysłał 13-krotnego mistrza Realu Madryt na mecz z Liverpoolem w finale 28 maja w Paryżu.

Jeśli chodzi o City, właściciele klubu z Abu Zabi włożyli w niego dużo pieniędzy w ciągu ostatnich 14 lat, ale wciąż nie wygrali jeszcze mistrzostw Europy.

Przed i po bramce Riyada Mahreza, 17 minut przed końcem, drużyna Guardioli miała wiele okazji do zdobycia gola.

Zawodnicy czują presję w półfinale i chcą dobrze wypaść. „Nie zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy, ale to normalne, ponieważ zawodnicy czują presję w półfinale i chcą dobrze wypaść”.

„Jeśli chodzi o piłkę nożną, różne rzeczy mogą się zdarzyć. Musimy sobie z tym poradzić.

Madryt musiał również wrócić na Bernabeu, aby pokonać Paris Saint-Germain i Chelsea w ostatnich dwóch rundach.

Ale przed golem Rodrygo mistrzowie Hiszpanii nie oddali nawet celnego strzału.

Brazylijczyk wzniósł się ponad wszystkich, strzelając głową w pierwszej minucie dogrywki.

– Lepiej po zdobyciu bramki. Nauczyliśmy się grać naszą grę i nadawać tempo, a gracze czuli się swobodnie. „Guardiola został dodany do listy osób.

„To nie tak, że atakowali i atakowali przez ostatnie 10 minut, a ty zostałeś ranny. Zupełnie nie! W polu karnym pojawiło się pięciu graczy, w tym (Eder) Milito i Vinicius Junior. Wrzucili dośrodkowania i strzelili dwa gole.

Aby uniknąć zakończenia sezonu bez trofeum po raz pierwszy od pięciu lat, City musi szybko przejść przez kolejne bolesne wyjście z Europy.

Na ten moment w Premier League pozostały cztery mecze. Mistrzowie Anglii mają jeden punkt przewagi nad Liverpoolem na szczycie.

Drużynie Pepa Guardioli pozostały jeszcze cztery mecze. „Teraz potrzebujemy czasu, aby to przemyśleć i wrócić z naszymi ludźmi do domu i naszymi ostatnimi czterema meczami” – powiedział.