Messi Neymar zabłysnął jako Rampant PSG, kończąc trasę po Japonii w dobrym stylu

Christophe Galtier, nowy trener Paris Saint-Germain, powiedział, że jego drużyna straciła „o dwa gole za dużo” pomimo śmiercionośnej kombinacji Lionela Messiego i Neymara w poniedziałkowym meczu z Gamba Osaka 6:2. Messi i Neymar strzelili po jednym golu, gdy szalejące PSG zakończyło swoją przedsezonową trasę po Japonii trzecim z rzędu zwycięstwem.

Mecz o Superpuchar Francji pomiędzy mistrzami Francji i Nantes odbędzie się 31 lipca w Tel Awiwie.

Galtier twierdził, że spotkanie z przeciwnikami z J-League podczas sezonu krajowego „zmusiło nas do podniesienia naszego poziomu fizycznego” po objęciu dowództwa nad całym zespołem po raz pierwszy od czasu dołączenia do PSG z Nicei tego lata.

Po trzecim meczu PSG w ciągu tylu dni zauważył: „Dużo ćwiczyliśmy, dużo graliśmy z krótkim czasem odpoczynku”.

Jednak ostatecznie jestem zadowolony z tego meczu i trzech meczów, które rozegraliśmy tutaj w Japonii.

Obaj gwiazdorzy napastnicy Neymar i Messi uczestniczyli w pierwszych 70 minutach gry przeciwko Gambie, a Neymar strzelił rzut karny w pierwszej połowie i asystował przy bramce Messiego.

W drugiej połowie Messi dał z siebie wszystko, wypuszczając Neymara i zdobywając drugiego gola Brazylijczyka w tym meczu.

Po zmianie w ostatnich 30 minutach, Kylian Mbappe w końcu umieścił swoje nazwisko na tablicy wyników z rzutu karnego.

PSG miało również bramki od Nuno Mendesa i Pablo Sarabii, ale Galtier był zaniepokojony tym, jak jego drużyna straciła dwa gole na rzecz Gamby, który zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli J-League.

Dodał, że straciliśmy dwa gole, czyli o dwa za dużo, więc jest jeszcze dużo do zrobienia.

„Mam nadzieję, że nawet gdy mamy dużą przewagę, gra w obronie zespołowej sprawi, że trudniej będzie nas pokonać. Musimy być lepiej zorganizowani”.

PSG pokonało Urawa Reds 3:0 trzy dni po pokonaniu Kawasaki Frontale 2:1 w swoim pierwszym pojedynku w Japonii w środę.