Manchester City musí akceptovať futbalové šialenstvo: Pep Guardiola

Pep Guardiola, manažér Manchestru City, pripísal poslednú prehru svojho tímu v Lige majstrov nepredvídateľnej povahe tohto športu po pozoruhodnom neskorom návrate Realu Madrid do finále.

City viedlo v noci na Santiago Bernabeu 1:0 a v 5. minúte celkovo 3:90, kým striedajúci Rodrygo neskóroval dvakrát v priebehu 88 sekúnd a poslal zápas do predĺženia.

Potom strelil víťazný gól z penalty a poslal 13-násobného majstra Realu Madrid proti Liverpoolu vo finále 28. mája v Paríži.

Čo sa týka City, majitelia klubu z Abú Zabí do nich za posledných 14 rokov vložili veľa peňazí, no stále ešte nevyhrali majstrovstvá Európy.

Pred a po góle Riyada Mahreza v 17. minúte mal tím Guardiolu veľa šancí na skórovanie.

Hráči cítia v semifinále tlak a chcú to urobiť dobre. "Nehrali sme najlepšie, ale to je normálne, pretože hráči cítia tlak v semifinále a chcú ísť dobre."

ČÍTAJ VIAC: Real Madrid ohromuje Manchester City, aby sa dostal do finále Ligy majstrov

„Pokiaľ ide o futbal, môžu sa stať veci. Musíme sa s tým vyrovnať."

Madrid sa tiež musel vrátiť na Bernabeu, aby v posledných dvoch kolách porazil Paríž Saint-Germain a Chelsea.

Pred gólom Rodryga však španielsky majster ešte ani len nevystrelil.

Brazílčan sa presadil nad všetkých a skóroval hlavou už v prvej minúte predĺženia.

„Bolo to lepšie, keď sme dali gól. Naučili sme sa hrať našu hru a udávať tempo a hráči sa cítili v pohode. „Guardiola bol pridaný do zoznamu ľudí.

„Nie je to tak, že by útočili a útočili v posledných 10 minútach a vy ste boli zranení. Vôbec nie! Do kabín nastúpilo päť hráčov vrátane (Edera) Milita a Viniciusa Juniora. Dali centri a dali dva góly.“

Aby City neskončilo sezónu bez trofeje prvýkrát za päť rokov, musí rýchlo prejsť ďalším bolestivým odchodom z Európy.

V Premier League ostávajú zatiaľ štyri zápasy. Anglický šampión má na čele jednobodový náskok pred Liverpoolom.

Tím Pepa Guardiolu ostávajú ešte štyri zápasy. "Teraz potrebujeme čas na to, aby sme si to premysleli a vrátili sa s našimi ľuďmi doma a našimi poslednými štyrmi zápasmi," povedal.