Messi Neymar zažiaril ako Rampant PSG ukončil turné po Japonsku vo veľkom štýle

Christophe Galtier, nový tréner Paríža Saint-Germain, povedal, že jeho tím strelil „o dva góly príliš veľa“ napriek smrteľnej kombinácii Lionela Messiho a Neymara v pondelňajšom údere Gamba Osaka 6:2. Messi a Neymar strelili po jednom góle, keď zúrivý PSG ukončil svoje predsezónne turné po Japonsku tretím víťazstvom v rade.

Zápas francúzskeho Superpohára medzi majstrami Francúzska a Nantes sa teraz uskutoční v Tel Avive 31. júla.

Galtier tvrdil, že konfrontácia so súpermi z J-League počas ich domácej sezóny nás „tlačila k tomu, aby sme zvýšili našu fyzickú úroveň“ po tom, čo prvýkrát prevzal velenie nad celým tímom od svojho leta, keď prišiel do PSG z Nice.

Po treťom zápase PSG za toľko dní poznamenal: "Veľa sme trénovali, veľa sme hrali s malým oddychovým časom."

S touto hrou a tromi zápasmi, ktoré sme tu v Japonsku odohrali, som však v konečnom dôsledku spokojný.

ČÍTAJ VIAC: „Jednoducho nie dosť dobrý“: Thomas Tuchel

Obaja hviezdni útočníci Neymar a Messi sa zúčastnili prvých 70 minút hry proti Gamba, pričom Neymar strelil v prvom polčase penaltu a asistoval na Messiho gól.

V druhom polčase na to Messi doplatil tým, že pustil Neymara, aby strelil Brazílčanov druhý gól v zápase.

Po vystriedaní na posledných 30 minút si Kylian Mbappe konečne zapísal svoje meno do tabuľky s neskorým trestom.

PSG strelil góly aj od Nuna Mendesa a Pabla Sarabiu, ale Galtiera trápilo, ako jeho tím pustil dva góly Gambovi, ktorý je teraz 16. v tabuľke J-League.

Dodal, že sme dali dva góly, čo sú dva príliš veľa, takže je pred nami ešte veľa práce.

„Dúfam, že aj keď máme veľký náskok, hranie v tímovej obrane nám sťaží porazenie. Musíme byť lepšie organizovaní."

PSG porazilo Urawa Reds 3:0 tri dni po tom, čo v stredu porazilo Kawasaki Frontale 2:1 vo svojom prvom zápase v Japonsku.