La Liga: Benzemajev dvojnik proti Elcheju pomaga Real Madridu prehiteti Barcelono na drugo mesto

La Liga: Real Madrid je prepustil vodstvo v drugem polčasu proti Elcheju v njihovem odločilnem dvoboju, toda pozni dvojni vložek Karima Benzema jim je pomagal, da so se vrnili in dosegli 3 ključne točke v soboto.

Dvojnik Karima Benzemaja je v soboto pomagal Real Madridu doseči 3 ključne točke proti Elcheju (Foto Reuters)

IZSTOPATI

• Real Madrid je premagal Elche z 2:1, zahvaljujoč zadnji zmagi Benzemaja
  • Real Madrid je z zmago prehitel Barcelono na drugo mesto prvenstvene lestvice
  • Aktualni prvak Real Madrid za vodilnim Atleticom iz Madrida, ki ima tekmo manj, zaostaja za 5 točk

Prizadevanja Real Madrida za ubranitev naslova v La Ligi so še kako živa, saj je prvakom v sobotni prvenstveni tekmi na stadionu Alfredo Di Stefano uspelo premagati Elche.

Z zmago je Real Madrid s 57 točkami zasedel drugo mesto na lestvici, pet za vodilnim Atleticom iz Madrida, ki pozneje v soboto gostuje pri Getafeju, in eno pred tretjeuvrščeno Barcelono, ki v ponedeljek gosti Huesco.

Real Madrid je v soboto potreboval vse 3 točke, da bi držal korak z vodilnima Atleticom de Madridom in Barcelono, vendar je v 0. minuti zdrsnil na 1:61, ko je branilec Elcheja Dani Calvo z glavo zadel eno v mrežo.

El Real proti odločnemu Elcheju ni spustil ramen in je nadaljeval z napredovanjem. Pritisk je deloval, ko je Karim Benzema v 73. minuti zadel za izenačenje. Ravno ko je kazalo, da bodo Madridčani končali z le eno točko iz igre, je Benzema dosegel zmagoviti gol v sodniškem dodatku – izjemen volej za vodstvo Reala z 2:1.

Benzema je bil v zadnjem času v dobri formi z Realom. Prav zvezdniški napadalec je prejšnji teden dosegel pozni zadetek pri izenačujočem obračunu proti Atleticu iz Madrida.

Poteza Zinedina Zidana, da ni začel s Tonijem Kroosom in Luko Modrićem, je delovala proti njemu, toda francoski taktik je dvojico vezistov vključil kmalu po tem, ko je Elche povedel. Sobotna zmaga je pomenila tudi vrnitev kapetana Sergia Ramosa, ki je pred dvema mesecema prestal operacijo kolena.