Барселону у Лиги Европе држи Галатасарај

Барселона је у четвртак изгубила нерешеним резултатом без голова од Галатасараја на Камп Ноу у првој утакмици финала Лиге Европе у финалу Лиге Европе, пошто је Ренџерс уживао удобно вођство од 16-3 у свом мечу у финалу против Црвене звезде из Београда.

Барса Ћавија Ернандеза која је играла у европском друголигашу тек други пут у 2004. била је доминантна током дужег периода.

ТАКОЂЕ ПРОЧИТАЈТЕ: Челси игнорише санкције Роману Абрамовичу да би победио Норвич, а Лидс Јунајтед поново пао

Међутим, турски противници, који су умало искористили повратак утакмице у Истанбулу следеће недеље, и Бафетимби Гомис одбили су победника због ВАР прегледа офсајда.

Мемфис Депеј, који се први пут појавио од децембра, приморао је голмана Галатасараја Инакија Пену на две сјајне одбране у првом полувремену.

Јорди Алба, Усмане Дембеле и Френкие де Јонг су у последњем полувремену за Барселону дошли на неколико јарди. Међутим, домаћини нису успели да пронађу пролаз.

„Осећај је лош“, признао је Ћави у видео интервјуу за Мовистар+.

„То није најбољи учинак, посебно када играте код куће и на крају побеђујете.

„Ово је Европа, чак и ако је то Лига Европе, а тимови су ту по својим заслугама.

Ћавијев тим је и даље непоражен у 90 минута од пораза од минһенског Бајерна у последњој утакмици групе Лиге шампиона прошле године.

Међутим, каталонски гиганти ће вероватно морати да постигну победу у четвртак да би освојили овај турнир и први пут освојили такмичење.

Ренџерси су направили значајан корак ка пласману у четвртфинале по први пут у својој историји откако су 2008. изгубили финале у финалу Купа УЕФА од Зенита из Санкт Петербурга.

Момчад Ђованија ван Бронкһорста наставила је узбудљиву победу против Борусије из Дортмунда у рунди плеј-офа доминантном игром у првој утакмици против Црвене звезде на Иброксу.

Пенал Џејмса Тавернијеа и 28. гол у каријери Алфреда Морелоса на овом турниру довели су домаћи тим у вођство.

Гостујући везиста Александар Катаи је раније имао два поништена гола и успео је да одбрани једанаестерац голмана Ренџерса Алана Мекгрегора.

Шампиони Шкотске су максимално искористили Леона Балогуна, додавши трећину у року од шест минута паузе и ставили гиганте из Глазгова у потпуну контролу преласка у другу фазу.

„То је невероватно достигнуће“, рекао је капитен Ренџерса Таверније за БТ Спорт.

Нисмо ни на пола пута, али играчи су били фантастични.

„Заиста смо добро успели и ставили смо се у добру позицију. Ипак, не можемо да будемо самозадовољни и ући ћемо тамо као да је 0-0.”

Следеће недеље Аталанта ће искористити предност Немачке након што је Луис Мјуријел постигао два гола у победи над Бајером из Леверкузена у Бергаму од 3-2.

Крилни играч Леверкузена, Моусса Дијаби је погодио у 63. минуту осми пут у само седам утакмица, али је утакмица била на ивици краја.

У међувремену, Абел Руиз је постигао гол у првом минуту игре када је Брага савладала Монако са 2-0 у Португалу у португалској лиги, а Мунир Ел Һадади је донео победу Севиљи голом од 1-0 против Вест Һема у раном ударцу. -ван.

Трилер са осам голова

Доста голова је постигнуто током трећелигаша Лиге конференција Европе, а ПСВ Ајндһовен и ФК Копенһаген су постигли запањујући нерешен резултат 3-4.

Дански тим је имао вођство од 3-1 и 4-3 на стадиону Филипс. Међутим, Еран Заһави је дошао до изједначења после пет минута игре за ПСВ након што је Цоди Гакпо постигао два гола и промашио једанаестерац.

Лестер је победио француски Рен резултатом 2-0 на стадиону Кинг Пауер пошто је ударац Келечија Иһеаначоа у надокнади времена придодат голу који је постигао Марк Олбрајтон на крају сата.

„Ово је био тежак жреб за нас против заиста добре екипе“, рекао је менаџер Лестера Брендан Роџерс.

„Мислио сам да су играчи фантастични. Ниво концентрације је био веома добар.”

Рома Жозеа Муриња победила је Витесе Арнем резултатом 1-0. Марсеј је изгубио голом у последњем минуту у победи од 2-1 над Базелом на стадиону Велодром.

Фејенорд је победио Фејенорд над Партизаном из Београда са 5-1 у Србији у разочаравајућој ноћи за главне клубове Србије. Славија Праг испратила је ЛАСК Линц са 4-1.