Челси је победио Кристал Палас са 2:0 и пласирао се у финале ФА купа

Челси је у недељу (2. априла) победио Кристал Палас са 0:17 на стадиону Вембли у недељу (XNUMX. априла) и тако се трећи пут узастопно пласирао у финале ФА купа. Сада ће се суочити са Ливерпулом, који покушава да освоји четворку.

Током другог полувремена, Рубен Лофтус-Чик и Мејсон Маунт постигли су голове за тим Томаса Тучела за победу у полуфиналу и против Ливерпула, који је у суботу победио Манчестер Сити са 3-2. Тучелова екипа ће са њима играти 14. маја.

ОПШИРНИЈЕ: Гол Карима Бенземе помогао је Реал Мадриду да се приближи титули Ла Лиге. Севиља је изгубила од Реал Мадрида са 3-2.

Желе да надокнаде то што су били вицешампиони Лестер ситија и Арсенала у последње две сезоне, а желе и да се освете за пораз од Ливерпула у финалу Лига купа у фебруару.

Ово ће Челсију бити пето финале ФА купа од 2006. Тухел је рекао: „Срећан сам што сам део још једног финала ФА купа.“ Људи се такмиче једни против других на веома велики начин. Веома сам захвалан и бићемо спремни на све.

Мејсон Маунт постигао је други гол за Челси против Кристал Паласа. Можете га видети овде.

Када се стрпљење Челсија исплатило у 65. минуту, замена по имену Лофтус-Чик срушила је тврдоглаву одбрану Кристал Паласа. Матеа Ковачића, који је био повређен у првом полувремену, заменио је Лофтус-Чик.

Бивши позајмљени играч Кристал Паласа Лофтус-Чик постигао је свој први гол након што је Каи Хавертз центаршут са десне стране одбио до њега. Овај 26-годишњак је погодио Јоахима Андерсена и улетео у гол за свој први гол у сезони.

На крају првог полувремена Маунт је додао фундаментални гол за Челси. Проиграо је лопту Тима Вернера са ивице њиховог шеснаестерца поред Андерсена, а потом је својим другим додиром савладао голмана Џека Батланда. Све док Лофтус-Чик није прекинуо ћорсокак, Палата Патрика Вијеире је урадила одличан посао држећи Челси на одстојању. Цхеикхоу Коуиате је био близу поготка два пута.

Вилфрид Заха није могао да побегне од Риса Џејмса и да утиче на Кристал Палас. Еберечи Езе није много урадио као замена за позајмљеног везисту Цоннора Галлагхера, који није могао да игра против свог матичног клуба због вируса.

Победа је била добра ствар за Челси, који је освојио ФА куп осам пута након што је у уторак изгубио од Реал Мадрида у четвртфиналу Лиге шампиона. После продужетака, носиоци су победили у реваншу резултатом 3-2, али су испали са 5-4 укупним резултатом.

То им такође даје шансу да заврше напорну сезону трофејем када поново играју са Ливерпулом следећег месеца. Изгубили су 11-10 на пенале у финалу Лига купа у фебруару након нерешеног 0-0 после продужетака.

Лофтус-Чик: „Мислим да је мало скренуо, али прихватићу. Прошло је доста времена. Драго ми је да сам га добио.” Са повредама и одласком на позајмицу, био је то тежак пут за мене. Када желимо да се Ливерпул врати, кажемо: „Желимо Ливерпул.

Мислио сам да је финале Купа Карабаа (Лига) одлична утакмица која је могла да прође у сваком случају. Узбуђени смо због тога и надамо се да ћемо им се вратити.